https://qually.com.pl/

strona branżowa o nowych trendach

Aparaty słuchowe – sposób na poczucie izolacji

Pierwsze użycie aparatu słuchowego łączy się z usłyszeniem wielu dźwięków, do których wcześniej nie miałeś dostępu. Wybierając pierwszy aparat słuchowy byłeś pewien, że podjąłeś właściwą decyzję i że życie będzie się tylko poprawiać. Będziesz zachwycony swoimi nowymi aparatami słuchowymi po dostosowaniu się do zmiany.

Jednak kilka dni później nie było już tak wspaniale. Twój aparat słuchowy zaczyna Ci przeszkadzać — niektóre dźwięki są zbyt głośne, inne za ciche. Pod koniec dnia okazujesz się być wyczerpany. Dlaczego to się dzieje? Czy to problem wszystkich, którzy noszą aparaty słuchowe? Czy to mija?

Aparaty słuchowe – problematyczne początki

Zaufaj nam — nie jesteś sam w swoich frustracjach. W rzeczywistości każdy potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego standardu. W końcu stopniowo traciłeś słuch i przyzwyczajenie się do ponownego słyszenia wszystkich tych dźwięków również zajmie trochę czasu.

W przypadku niektórych osób uzyskanie pełnego komfortu korzystania z aparatów słuchowych może zająć do czterech miesięcy, ale większość osób dostosowuje się w ciągu zaledwie dwóch do trzech tygodni. Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie aparatu słuchowego, sprawdź aparaty słuchowe w swiatsluchu24.pl. Tutaj nie tylko znajdziesz dobrej jakości sprzęt, ale również w pełni profesjonalną obsługę posprzedażową.

Aparaty słuchowe – co może Cię zaskoczyć? 

Niektórzy nowi użytkownicy aparatów słuchowych są zaskoczeni – i nie zawsze przyjemnie – dźwiękami, które teraz słyszą. Wraz z porannym śpiewem ptaków usłyszysz również brzęczenie lodówki. Niektóre dźwięki, do których dostosowanie zajmie trochę czasu:

  • Twój własny głos. Aparaty słuchowe sprawią, że twój własny głos będzie dla Ciebie brzmiał inaczej. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że brzmi to tak, jakby rozmawiali w beczce.
  • Hałas otoczenia. Istnieje wiele dźwięków, których nie słyszałeś od dawna. Twój mózg będzie musiał nauczyć się priorytetyzować te dźwięki i odfiltrować to, czego nie potrzebujesz słyszeć. Zajmie to trochę czasu, a w międzyczasie możesz mieć wrażenie, że wszystko jest za głośno.
  • Różne wysokości dźwięku. Po ponownym wprowadzeniu do całego spektrum dźwięku, niektóre dźwięki będą wydawać się zbyt głośne i mogą być trudne do tolerowania. Mózg będzie potrzebować czasu, by się z nimi oswoić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *